Kredyty gotówkowe online, czy warto?

Porównywanie kredytów gotówkowych w internecie to powszechna praktyka, ale czy banki obsługują zadłużenie faktycznie na wysokich poziomach bez potrzeby wizyty w oddziale stacjonarnym?

Czy zaciągnięcie kredytu online jest możliwe?

W praktyce banki detaliczne obsługują pożyczki konsumpcyjne przez internet w okolicach 50 000 złotych. Formularz stanowi w takim przypadku zaproszenie do oferty i uwzględnia podanie wszystkich danych osobowych łącznie z historią dotychczasowych spłat zobowiązań. Procedura udzielania kredytu gotówkowego przez internet praktycznie niczym nie różni się od stacjonarnej, ale trwa z reguły krócej, jeżeli zawczasu przygotowałeś niezbędne dokumenty. Zalicza się do nich skan dowodu osobistego. Przekazanie skanu dowodu osobistego to najczęściej sygnalizowany problem, ale w przeciwnym wypadku nie dojdzie do pełnego potwierdzenia tożsamości kredytobiorcy. Większość banków detalicznych wymaga potwierdzenia zarobków z trzymiesięcznym, ewentualnie półrocznym wyprzedzeniem. Umowy po akceptacji zwyczajowo podpisuje się za pośrednictwem kuriera lub przez specjalistyczne panele multimedialne.

Formuła mieszana obsługi kredytobiorcy dalej najpopularniejsza

Niektóre banki działają pośrednio, a mianowicie umożliwiają przejście procedury weryfikacyjnej online, ale wymagają od klienta pojawienia się w oddziale przy składaniu podpisu. Aktualne RRSO w umowach o pożyczki gotówkowe w internecie waha się między 10, a około 8%. Można powiedzieć, że banki w dalszym ciągu preferują współpracę stacjonarną, a jedynie niewielka część instytucji finansowych stworzyło procedury do uniezależnienia się od oddziału. Nieco ułatwiony proces zadłużenia pojawia się u kredytobiorców już związanych z konkretnym bankiem. Pożyczki przydzielane na rachunek osobisty po szybkiej analizie dochodów to coraz powszechniejsza praktyka. Niestety najczęściej pożyczka w banku z ROR okazuje się droższa od tych z porównywarek, dlatego stacjonarne pożyczki należy wypierać, aby zwiększyć konkurencyjność całej branży.

Kilka słów na zakończenie

Formuła mieszana zwiększa bezpieczeństwo współpracy, ale uniemożliwia też tworzenie innowacji. Nowoczesne banki wychodzą do klientów wyłącznie z kredytami online, co gwarantuje ograniczenie kosztów stacjonarnej obsługi.

Related Posts

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.