Kredyty gotówkowe dla przedsiębiorców

Kredyt bez pokrycia tylko dla niektórych firm

Jedną z możliwości finansowania przedsiębiorstwa jest kredyt gotówkowy. Czasami jest to jedyna możliwość pozwalająca na przeprowadzenie inwestycji, jednak z drugiej strony jest to spore ryzyko, gdyż w przypadku niepowodzenia przedsięwzięcia, przedsiębiorca nie tylko nie zarobi, ale także i wpadnie w spore długi. Z tego właśnie względu, bankowcy unikają kredytów bez pokrycia w stosunku do młodych stażem właścicieli firm. Nieco łatwiej mają przedsiębiorstwa dawno już okrzepłe w swojej branży, posiadające w miarę stałe i przewidywalne obroty. W tym przypadku instytucje finansowe przewidują, iż spłata zadłużenia nie będzie sprawiała ogromnego kłopotu. Większość banków oferuje kredyty gotówkowe dla firm , które opiewają na odsetki w wysokości ok. 15% , do tego oczywiście trzeba doliczyć jeszcze koszty ubezpieczenia, ewentualne opłaty manipulacyjne itd. W praktyce obliczając stopę oprocentowania z uwzględnieniem dokładnie wszystkie kosztów związanych z kredytem, pożyczkobiorca musi się liczyć, iż de facto jego oprocentowanie wyniesie ok 20%. Prawdą jest natomiast, iż przedsiębiorcom zawsze łatwiej jest otrzymać kredyt na większą sumę pieniędzy niż osobie fizycznej, nie prowadzącej działalności gospodarczej.

Kredyt gotówkowy dla młodych firm

Wiele ofert bankowych dotyczy kredytów gotówkowych przeznaczonych dla młodych przedsiębiorców, rozpoczynających działalność gospodarcza. W tym przypadku banki dopytują o możliwość zabezpieczenia kredytu w postaci np. hipoteki. Tak zwany kredyt na start wiąże się z wieloma obwarowaniami, dlatego też dużo osób rozważających możliwość rozpoczęcia działalności gospodarczej, szuka swojej szansy w dofinansowaniach unijnych. Nie zawsze jednak takie rozwiązanie jest możliwe, obiektywnie należy stwierdzić, iż kredyt gotówkowy w banku jest łatwiejszym do przeprowadzenia przedsięwzięciem niż przeforsowanie wniosku o dofinansowanie z budżetu pochodzącego z programów aktywizacyjnych UE.

Zobacz także:  Kredyt gotówkowy 50 000 złotych na okres 72 miesięcy

Kredyt gotówkowy dla firm – formalności

W przypadku prosperującej już jakiś czas działalności, bankowcy podczas weryfikacji kandydata do kredytu z pewnością przejrzą historię operacji na koncie firmowym, poproszą także o dokumenty rejestracyjne firmy oraz o zaświadczenie o niezaleganiu składek ZUS oraz opłat podatkowych na rzecz Urzędu Skarbowego.  

Related Posts

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.