Czy warto sfinansować samochód kredytem?

Kredyt samochodowy to bardzo efektywne narzędzie pod warunkiem, że poznasz podstawowe metody optymalizacji umowy. Współpraca z autobankiem to najczęściej najlepsze rozwiązanie ze względu na szereg preferencyjnych czynników związanych ze spłatą zobowiązania.

Termin spłaty kredytu samochodowego

Najlepiej z terminem spłaty kredytu samochodowego nie przesadzać, ponieważ zapłacisz większa prowizję dochodzącą nawet do 10%. Zmotoryzowanym kredytobiorcom poleca się uregulowanie zobowiązania maksymalnie do 4-5 lat z możliwością zrolowania umowy, chociażby za pośrednictwem raty balonowej. Dzięki takiemu powiązaniu możesz przechodzić z umowy na umowę do coraz lepszych modeli pojazdów, bez specjalnej utraty płynności.

Autobankom zależy na sprzedaży samochodów, a niekoniecznie na zyskach z kredytów

To bardzo ważna zasada, ponieważ autobanki docelowo wspomagają sprzedaż korporacji motoryzacyjnych i zapewniają dużo preferencyjnych warunków, chociażby odroczenie spłaty zobowiązania do kilku miesięcy, lepsze warunki serwisowania, szybsze dopełnienie formalności. Poza tym w kredycie samochodowym nie występują takie limity kwotowe, jak ma to miejsce przy pożyczkach gotówkowych. Dzięki kredytom samochodowym masz dostęp do znacznie droższych pojazdów w stosunku do aktualnej zdolności kredytowej. Dlaczego? Po prostu w umowie kredytowej to pojazd stanowi zabezpieczenie. Z tego powodu bank i kredytobiorca tak bardzo nie ryzykują.

Dopasowanie kredytu samochodowego do różnych potrzeb

Kredyt samochodowy możesz wykorzystać na zakup różnych pojazdów, nawet motocykli, łodzi, ale też aut używanych, pochodzących zza granicy. Oczywiście w ofertach kredytów samochodowych zaznacza się wtedy limit wieku używanego pojazdu. Jeżeli samochód ma więcej niż 15 lat praktycznie nie masz szans na finansowanie. W kredycie samochodowym występuje kilka rodzajów rat, albo standardowe, albo 50/50 bez prowizji, układ z ratą balonową. To pozwala na dopasowanie spłaty do praktycznie każdych warunków ekonomicznych występujących u klienta indywidualnego lub biznesowego.

Zobacz także:  Przygotowanie kredytobiorcy do konsolidacji zadłużenia

Niski wkład własny

W kredytach samochodowych akceptuje się spokojnie 10% wkładu własnego, a niektórych przypadkach zupełnie się z niego rezygnuje. Do tego możesz dopasować do umowy unikalne pakiety ubezpieczeń komunikacyjnych, pakiety serwisowe, dodatkowe wyposażenie. Wszystko to przekłada się na większy komfort kierowcy i bezpieczeństwo użytkowania pojazdu.

Czy to dobra decyzja?

Kredyt samochodowy w autobanku to minimalne ryzyko dla kredytobiorcy, a jednocześnie szansa, aby wsiąść za kierownicę wysokiej klasy pojazdu, w innym scenariuszu niedostępnym. Pierwsze co powinienieś zrobić to wziąć dowód i wypełnić wniosek, aby bank mógł Cię zweryfikować.

Related Posts

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.