Każdy, kto posiada pewne środki finansowe w pewnym momencie stanie przed dylematem jak zainwestować swoje pieniądze, by zyskać, a nie stracić. Czy gromadzenie swoich dodatkowych przychodów na koncie oszczędnościowym to dobre i skuteczne rozwiązanie? A może istnieje inne bardziej opłacalne?
Oczywiście na to pytanie nie ma jednoznaczniej odpowiedzi. Wszystko zależy od naszej sytuacji, naszych potrzeb a co najważniejsze od naszych oczekiwań. Musisz wiedzieć, że wiele banków obecnie stawia sobie za cel by klienci mające środki pieniężne i chcący jakościowo wykorzystać ich potencjał byli jak najbardziej skłonni inwestować. Lokata bankowa w przeciwieństwie do konta oszczędnościowego jest zawierana na pewien określony czas. Natomiast nie tylko to jest cech wyróżniającą te dwa produkty bankowe. Przede wszystkim to znaczący jest procent zysku, jaki można osiągnąć, utrzymując naszą gotówkę na lokacie. Konat oszczędnościowe, ten próg zazwyczaj mają o wiele niższy i rozliczany w odmienny sposób Natomiast lokaty bankowe w zależności o preferencji mogą podnosić wartość naszego kapitału np. w okresie jednego dnia lub tygodnia. Poza tym stopa oprocentowania na kocie oszczędnościowym jest zmienna i oznacza to, że warunki niekiedy mogą okazać się skrajnie niekorzystne. Lokaty to stałe oprocentowanie ustalone w momencie podpisywania umowy.
Jeżeli masz na celu miesięcznie odkładać sumy rzędu 100 zł to rozwiązania, jakie niesie w sobie, konto oszczędnościowe jest bardzo dobrym założeniem. Lecz jeżeli posiadasz większy kapitał, to lokata bankowa będzie zdecydowanie, najlepszym rozwiązaniem.
Da się zauważyć, że coraz więcej osób osiąga świadomość, że nasze oszczędności lokowane na kontach oszczędnościowych tracą na wartości i można je wykorzystać w bardziej progresywny sposób. Dlatego oferty bankowe wychodzą naprzeciw klientom i proponują rozwiązania, które naprawdę się sprawdzają.
Najlepsza lokata na rynku? Jest bardzo dużo ofert w dość standardowych konfiguracjach. Zazwyczaj banki proponując lokowanie środków na depozycie, oferują 3-4% stałego oprocentowania. Zakładając, że kwota, jaką chcemy ulokować to 10.000 złotych. Okres 3 miesiące. Ustalone procenty to 4% relatywnego zysku. Kwota na koniec to 10.079,89 zł. Okoliczność, która spowodowała, że otrzymamy aż cztery procent zwrotu odsetek to fakt, że jesteśmy nowymi klientami. I to właśnie dla nich przygotowane są korzystniejsze warunki. Oczywiście stali klienci również mogą liczyć na polepszenie warunków, ale warto jeszcze przed podjęciem decyzji sprawdzić, czy oferta, która jest nam oferowana tak naprawdę to wszystko, na co może się zdobyć dany bank.
Kiedy staniemy przed wyborem lokaty bankowej, pamiętajmy, że nie jesteśmy osamotnieni w podejmowaniu takiej decyzji. Tak naprawdę mamy wiele możliwości wsparcia. Dobrym i skutecznym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy eksperta, który w szybki i profesjonalny sposób obliczy nam stopień zyska, jaki osiągniemy w wybranym odstępie czasu. Ponadto wskaże nam najkorzystniejsze warunki, jakie możemy oczekiwać na oferenta.